Świadomy Ryzyka
Potrzebujesz pomocy?
Telefon zaufania
801 889 890
Czym jest hazard?

Słyszałeś o nim niejedno. Czy jednak potrafisz odróżnić fakty od mitów? Czy znasz reguły gry? Czy wiesz, jakie są twoje szanse na wygraną? Hazard to nie tylko gra ze szczęściem.

Twój sukces w dużym stopniu zależy od twoich umiejętności.

Hazard możemy podzielić na dwa różne rodzaje– hazard uzależniony wyłącznie od szczęścia oraz hazard uzależniony od szczęścia i umiejętności.

Hazard uzależniony wyłącznie od szczęścia:

To taki rodzaj hazardu, w którym szanse na wygraną/przegraną są całkowicie losowe. Nie masz wpływu na rezultat gry, bo to nie ty decydujesz o kolejnym ruchu. Zaletą jest jednak to, że każdy z graczy ma identyczne szanse na wygraną/przegraną. Przykładem tego typu hazardu mogą być m.in loterie oraz większość gier kasynowych – ruletka i maszyny hazardowe.

Hazard uzależniony od szczęścia i umiejętności:

Tym rodzajem hazardu nazywamy wszystkie gry hazardowe, w których prawdopodobieństwo wygranej/przegranej jest zmienne, zależy ono zarówno od szczęścia jak i umiejętności gracza. Liczy się więc doświadczenie, obrana strategia oraz wiedza dotycząca zakładu. Przykładami tego rodzaju hazardu są takie gry jak poker i blackjack, a także zakłady bukmacherskie.

Ryzyko

Wszystkie odmiany hazardu łączy jeden wspólny element – ryzyko. Bez względu na to jaką wiedzę posiadamy oraz jakie strategie stosujemy nie możemy być pewni wygranej. Wszystkie rodzaje zakładów są obarczone ryzykiem i nasza przegrana jest zawsze jedną z możliwości.

Wróć do strony głównej