Świadomy Ryzyka
Potrzebujesz pomocy?
Telefon zaufania
801 889 890
Poker

Poker to gra karciana, w której gracze posiadający całkowicie lub częściowo odkryte karty wnoszą zakłady do centralnej puli. Pulę wygrywa gracz, lub gracze, z najwyższym układem kart. Do najbardziej popularnych odmian pokera należą

Texas Hold'em – numer jeden wszystkich odmian pokera na świecie. W rozgrywce może uczestniczyć od 2 do 10 graczy. Każdy z nich otrzymuje po dwie karty z całej talii. Gra podzielona jest na 4 rundy:

  • Preflop (gracz posiada jedynie 2 karty własne)
  • Flop (gracz posiada 2 karty własne oraz 3 karty widoczne dla wszystkich graczy)
  • Turn (gracz posiada 2 karty własne oraz 4 karty widoczne dla wszystkich graczy)
  • River (gracz posiada 2 karty własne oraz 5 kart widocznych dla wszystkich graczy)

W każdej z rund gracz ma 3 opcje:

  • pas
  • sprawdzenie
  • podbicie

Pulę wygrywa gracz z najwyższym układem 5 kart, utworzonym z 7 kart (2 karty własne oraz 5 kart wspólnych).

Omaha – to odmiana pokera z zasadami zbliżonymi do pokera Texas Hold'em. W tej odmianie pokera gracz otrzymuje jednak nie 2 lecz 4 karty własne. Musi on utworzyć jak najlepszy układ 5 kart z 2 kart własnych oraz 4 kart wspólnych..

Najpopularniejsze formy gier hazardowych w pokerze:

Gra stolikowa na pieniądze - przed jej rozpoczęciem każdy z graczy musi rozmienić pieniądze na żetony (zazwyczaj wartość żetonu odpowiada wartości pieniądza, bądź jest do niej proporcjonalna). Wielkość wpłaty nie może przekraczać jej dolnego/górnego limitu. Gracz może zakończyć rozgrywkę w każdym momencie spieniężając aktualny stan konta. Ma również możliwość dokupywać żetony w trakcie gry, nie przekraczając jednak górnego limitu wpłaty.

Gra turniejowa - w tym wypadku pieniądze graczy trafiają do głównej puli, a po zakończeniu turnieju są rozdzielane pomiędzy graczy z najlepszymi lokatami. Zwycięzca wyłaniany jest drogą eliminacji. Rozróżniamy turnieje pokera bez możliwości dokupienia dodatkowych żetonów (z ang. freezout), turnieje z możliwością dokupienia dodatkowych żetonów (rebuy tournament) oraz darmowe turnieje pokera (freeroll).